automobiliu lizingas

Automobilių lizingas ir automobilio paskola: kokie skirtumai?

Kaip rodo, Swedbank pateikiami duomenys, 2016 metais automobilį lizingu įsigiję asmenys už jį mokėjo šiek tiek daugiau nei 18 000 eur, o daugiau nei pusė šio banko lizingo paslaugos vartotojų rinkosi naujus automobilius (tuos, kurie buvo pagaminti 2015 – 2016 metais). Kaip teigia, J. Dediela (Swedbank Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento srities vadovas), palyginus su kitomis Pabaltijo šalimis, lietuvaičiai dažniau rinkosi naujus automobilius.

Ar latviai moka daugiau?
Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento srities vadovas J. Dediela taip pat patikino, kad mūsų šalies žmonės, kurie perka automobilius, jau gali pasigirti kitokiais pirkimo įpročiais nei anksčiau. Vienas ryškiausių tendencijų – jei perkamas automobilis lizingu, tai perkamas naujas arba vienerių metų senumo.
Lyginant su kitomis Baltijos šalimis, matyti, kad Latvijoje lizingu perkami nauji automobiliai sudaro maždaug trečdalį, tuo tarpu Estijoje – pusę.
Vis dėlto, jei orientuotumėmės tik į kainą, pamatytume, kad šiuo atveju pirmauja latviai – remiantis Swedbank duomenimis, būtent jie brangiausiai moka už lizingu perkamas transporto priemones. Viena lizingu perkama transporto priemonė Latvijoje kainuoja vidutiniškai apie 27 000 eur. Palyginimui – duomenys apie Lietuvą ir Estiją: Lietuvoje ši suma siekia 24 000 eur, Estijoje – 23 500 eur.
Savaime suprantama, svarbi yra ir automobilio markė. Taigi, kokioms pirmenybę teikė mūsų tautiečiai? Populiariausios naujų automobilių markės –ŠKODA, Nissan ir KIA. Tuo tarpu įsigyjant naudotus automobilius, pirmenybė buvo teikiama Volkswagen, Toyota bei Audi markėms.

Lizingas ir paskola: apie skirtumus ir ypatumus
Kaip įsigyti naują automobilį? Šiandien klientai gali rinktis įvairias priemones, o, kaip rodo Swedbank klientų patirtis, pirmenybė buvo teikiama automobilio paskolai. Pernai buvo suteikta net 4 600 tokio pobūdžio paskolų.
J. Dediela pažymi, kad specializuota paskola automobiliui bei lizingas yra labai dažnai painiojami. Pažymima, kad specializuota paskola yra skirta tiems atvejams, kai pageidaujama įsigyti naudotą transporto priemonę. Tačiau tai – dar ne visi skirtumai: automobilio kaina, kuris įsigyjamas gavus paskolą, paprastai yra mažesnė, nei automobilio, kuris yra įsigyjamas lizingu. Egzistuoja ir daugiau ypatybių: asmuo, norintis gauti paskolą, neprivalo turėti lėšų pradiniam įnašui, be to, automobilio nereikia drausti KASKO draudimu.

paskola automobiliui

Swedbank Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento srities vadovas taip pat pastebi, kad kai automobilis yra įsigyjamas už paskolos pinigus, transporto priemonė iš karto registruojama pirkėjo vardu. Tuo tarpu, kai automobilis yra įsigyjamas lizingu, ir lieka bendrovės nuosavybe iki to laiko, kol vairuotojas sumoka visą nurodytą sumą.

Savaime suprantama, kiekvieną vartotoją domina tai, kiek automobilis pabrangsta perkant jį lizingu ar už paskolos pinigus. Tiksliai atsakyti į šį klausimą negalima, nes tai priklauso nuo daugybės kriterijų (metų, modelio ir t.t.), tačiau visada verta pasinaudoti internetinėmis skaičiuoklėmis.
Vis dėlto, galima daryti išvadą, kad automobilio pabrangimo procentas yra aukštesnis paskolos atveju. Tačiau taip pat reikia įvertinti ir faktą, kad yra išvengiama kitų, jau išvardintų, išlaidų.

Grįžti prie visų straipsnių

back-arrow
Panašūs straipsniai